10 romantiškiausių vietų, atostogoms dviems

Malonu manyti, kad romantiškiausia įsimylėjusiųjų poilsio vieta – Paryžius. Tačiau pasaulyje yra daugybė ir kitų vietų, kur galima pasimėgauti vienam kitu ir tuo pačiu – nepaprastai romantiška aplinka. Pašnibždėti meilės žodžius galima, stebint šiaurės pašvaistę, nepaliestas Afrikos džiungles, žaidžiančius saulės spindulius, gigantiško krioklio pursluose. Tereikia tik pabuvoti vienoje iš dešimties romantiškiausių pasaulio vietovių.

1. Vaadu sala. Maldyvai.

Vaadu sala. Maldyvai.
Vaadhu

Maldyvų salos visos, be išimties, nuostabios. Bet vienoje jų, Vaadu saloje, pakrantės bangos tamsoje pradeda žaižaruoti ir šviesti. Taip žydrai švyti planktonas, sudarydamas nepakartojamą reginį. Ypač tai pritrenkiančiai atrodo tuo metu, kai fitoplanktonas dauginasi. Tada ryškiai žydrai šviečianti jūra – reginys fantastiškas. Pasivaikščioti dviese juos pakrante, esant tokiam vaizdeliui – kas gali būti romantiškiau?

2. Iglu – viešbutis Kakslauttanen. Suomija.

Hotel Kakslauttanen
Igloo Hotel Kakslauttanen

Puiki idėja įsimylėjusiems – Iglu – viešbutis Kakslauttanen, kuris randasi įžymiojoje suomiškoje Laplandijoje. Žiemą labai romantiška pagyventi stikliniame numeryje. O juo labiau, kai viduje šilta ir jauku, o už lango – -30 C. Pasišildymui, galima apsilankyti didžiausioje pasaulio saunoje, kuri šilumą ima iš dūmų. O po to gulėti lovoje, pro stiklines sienas ir lubas, stebint šiaurės pašvaistę.

3. Saturnijos termos. Italija.

Saturnijos termos. Italija.
Saturnia Thermal Baths

Maldyvai.Nuvykus į senovišką Italijos kurortinį miestą, galima suavėti mylimąjį gražia legenda. Ji byloja, kad žinomos Saturnijos termos atsirado ten, kur supykęs Dievas Jupiteris sviedė ietį. Laimei, Dievas prasviedė ietį pro šalį, o žmonės gavo dar vieną puikią vietą žemėje. Vandens temperatūra šiose termo – versmėse, visada labai komfortabili – +37oC. Labai malonu pabūti tokiame žydrame, šiltame vandenyje ir stebėti aplinkui skoningai išdėstytus Saturnijos valstiečių kaimelius.

4. Dream Beach paplūdimys. Tailandas.

Dream Beach paplūdimys
Dream Beach

Ne veltui Tailandas skaitomas pasauliniu įsimylėjėlių Rojumi, su savo žydraisiais vandenimis ir baltu smėliu. Bet šį paplūdimį Ko Chong saloje, visiškai teisėtai praminė „Svajonių pliažas“. Jis randasi lagūnoje, kuri slapstosi tarp gigantiškų kabančių uolų. Baltas kaip sniegas smėlis, o smaragdinis vanduo taip švarus, kad matosi jūros žvaigždės ir egzotinės žuvys giliausiose vietose. O aplink, tiesiog ant uolų, auga didžiuliai mango medžiai, nusagstyti vaisiais. Ši Rojaus sodo vienatvės atmosfera, padovanos porelei pačias ryškiausias romantikos akimirkas.

Atostogos dviese – geriausių vietelių dešimtukas

5. Seljalandsfoso krioklys. Islandija.

Seljalandsfoso krioklys
Seljalandsfoss Waterfall

Nuostabiausias gamtos kūrinys, vienas įstabiausių Islandijos krioklių, be abejo, patiks visoms, romantiškai nusiteikusioms porelėms. Krentantys iš 60 metrų krioklio gigantiški purslai blaškosi iš šniokščia, o aplink – ramios lygumos ir minkšti kalnų siluetai. Apsikabinus, valandų valandas galima žavėtis, kaip kartu su krioklio purslais, leidžiasi saulė. O norint pernakvoti, užtenka apsistoti šalia esančiame kempinge.

6. Lion Sands viešbutis. Pietų Afrika.

Lion Sands viešbutis. Pietų Afrika.
Lion Sands

Vidury laukinės afrikietiškos lygumos, Saby Send draustinyje, stovi prabangus viešbutis, šiaudiniu stogu. Pastatas pastatytas etniškame stiliuje ir labai originaliai atrodo. Prie to, viduje yra visi patogumai: plačios lovos, židinys, kondicionieriai. Tačiau šie civilizacijos požymiai netrukdo pasijusti vietinės gamtos prieglobstyje. Tiesiog iš atviros terasos gali stebėti laukinių dramblių bei liūtų gyvenimą, klausytis įvairių balsių paukščių čiulbėjimo. Drąsiausi tikrai surizikuos dviese išsimaudyti lauko duše, įsijautę į pilną atsiskyrimą nuo aplinkinio pasaulio.

7. Plaukiojantis namas.

Plaukiojantis namas Kanada
Plaukiojantis namas. Boathouse

Namas ant vandens – romantinė idėja, nuolat įkvepianti įvairių šalių dizainerius. Tokių konstrukcijų pasaulyje nėra daug, o viena žinomiausių – namas Muskoko ežere, Kanadoje. Tačiau yra ir dešimt kitų. Paprastai, plaukiojanti vila švartuojasi netoli prieplaukos, bet su ja galima plaukti įvairiomis kryptimis. Ypatingą tokie namai žavi įsimylėjusius. Jiems jau pastatytos ir visai mažytės plaukiojančios trobelės, ir dideli namai – laivai, ir net – gi plaukiojančios salos. Visa tai suteikia atsiskyrimo ir laimės pojūtį, leidžia išplaukti iš rutinos ir pasilikti dviese, kad turėti galimybę, tik pabudus, ryte, tiesiai iš patalų, nerti į gaivų ežero vandenį.

8. Hidden Beach paplūdimys. Meksika.

Hidden Beach
Hidden Beach

Šio prislėptojo pliažo grožis, tiesiog pakeri daugelį romantikų. Jis randasi tiesiog tarp aukštų uolų, vienoje iš Ramiojo vandenyno salų. Į jį patekti nėra taip paprasta; reikia praplaukti 15 metrų tuneliu. Bet jei tokią kliūtį įveiksite – tikrai ne pasigailėsite. Tokio vienatvės ir ramybės jausmo, tikriausiai niekur daugiau pasaulyje nerasi. Vidury uolėto urvo, su nupjautu viršumi – puikus ovalinis smėlėtas krantas ir skaidriai krištolinė vandens lyguma. Ne verta aiškinti, kodėl ši vieta pavadinta „Meilės pliažas“.

9. Ežeras Ujuni. Bolivija.

Ežeras Ujuni. Bolivija.
Salar de Uyuni

Atrodytų, kas romantiško galėtų būti išdžiūvusiame druskingame ežere? Bet kada ateina lietaus sezonas, ežero paviršiuje pasirodo plonas vandens sluoksnis. Tokiu būdu jis pavirsta milžinišku veidrodžiu. O jei atvažiuoti čia dviems lapkričio mėnesį, galima žavėtis ne tik neįprastu veidrodiniu ežero paviršiumi, bet ir trijų rūšių puikiausiais rožiniais flamingais, kurie tokiu metu čia atskrenda kasmet. Verta pagyventi čia, išsinuomojus viešbučio, pastatyto iš druskos, kambariuką, kad naktį pasivaikščioti po druskingą veidrodį, grožintis atsispindinčiomis žvaigždėmis.

10. Katikies viešbutis Santorini. Graikija.

Katikies viešbutis Santorini. Graikija
Katikies Hotel, Santorini

Šis viešbutis traukia įsimylėjusias poras, visų pirma, savo neįprasta vietove. Jis pastatytas tarp 90 metrų aukščio, akinančiai baltų uolų, Oijos mieste. Apačioje – ryškiai mėlyna Egėjo jūra, kuria galima grožėtis, sėdint peizažiniame baseine, ant viešbučio stogo arba ragaujant išskirtinius patiekalus jaukiame restorane, ant to paties stogo. O jeigu atsirado noras atsiskirti nuo visos aplinkos, galima prisiglausti viename iš baseinų, esančių urve. Arba patogiai įsitaisyti nuosavoje terasoje, su vaizdu į jūrą.

Categories: Kelionė

Leave A Reply

Your email address will not be published.