8 pačios paslaptingiausios vietos žemėje

Pasaulyje daug įvairių paslaptingų paminklų, pastatytų nežinia kieno, nežinoma kokiu tikslu, o svarbiausia, kaip. Štai keletas žymiausių vietų jaudinančių mokslininkus ir tyrinėtojus.

Niugrendžas

Niugrendžas
Niugrendžas

Kapavietės statyba vyko dar tūkstančius metų iki Egipto piramidžių statybos, maždaug 3000 metų prieš mūsų erą.  Buvo naudojamas smėlis, molis, rąstai ir akmenys; konstrukcija susideda iš ilgo koridoriaus, vedančio į kapą. Žiemos saulėgrįžos dieną kambario grindis apšviečia saulė, bet kokiu tikslu tai buvo padaryta – kol kas nežinoma.

Jonaguni piramidės

Jonaguni piramidės
Jonaguni piramidės

Jos buvo aptiktos narų 20-ajame amžiuje. Paminklai gaminti iš tašytų kalkakmenio blokų gylyje, kuris siekė iki 50 metrų. Radinys iš karto sukėlė diskusijas mokslinėje japonų visuomenėje: ar tai yra natūralus gamtos paminklas ar rankomis sukurta struktūra.

Naskos linijos

Naskos linijos
Naskos linijos

Piešiniai Naskos dykumoje, Peru yra ant sausringo plokščiakalnio Naska. Sausas apskrities klimatas, su minimaliu lietaus kiekiu, padėjo išlikti šiems piešiniams, vaizduojantiems įvairius objektus ir gyvūnus. Mokslininkai pateikė skirtingas versijas nuo religinių indėnų tikėjimų iki senovinio oro uosto.

Gosekskio ratas

Gosekskio ratas
Gosekskio ratas

Neolitinis paminklas iš žemės, žvyro ir medienos, laikomas saulės observatorija. Mokslininkai mano, kad ratas galėjo būti naudojamas apeigų tikslams, ir ten buvo atliekamos žmogiškos aukos.

Moai paminklai

Moai paminklai
Moai paminklai

Velykų sala garsėja savo milžiniškomis žmogaus statulomis, išpjautomis iš tufo, maždaug  1500 metų prieš mūsų erą. Manoma, kad jos vaizduoja salos protėvius ir dievus.

Arkaim

Arkaim
Arkaim

Paslaptinga, žalvario amžiaus laikų, Uralo gyvenvietė. Ji susideda iš sustiprinto miesto, nekropolio ir ganyklų. Statinys primena tvirtovę, namai susideda iš molio ir rąstų. Miestas turėjo savo metalo gamybą ir net aukštųjų technologijų kanalizaciją. Dauguma mokslininkų mano, kad miestas buvo naudojamas kaip šventovė arba naudoti karo metu.

Sfinksas

Sfinksas
Sfinksas

Dvidešimties metrų statula Giza ištašyta iš akmens, vaizduoja faraono Chafros veidą. Mokslininkai nežino, kada ir kam ji buvo sukurta.

Stounhendžas

Stounhendžas
Stounhendžas

Garsiausias paminklas pasaulyje, apgaubtas paslapčių ir mįslių, yra Anglijoje. Šis akmenų ratas, palei išorinį veleną įsikūrę beveik 60 laidojimo „Aubrey skylių“. Anksčiau, prie įėjimo į žiedą, stovėjo milžiniškas Kulno (Heelstone) akmuo. Dauguma mokslininkų mano, kad paminklas tarnavo arba kaip observatorija arba kaip kapavietė.

Categories: Pasaulis

Leave A Reply

Your email address will not be published.