Karibai: Dominikos Respublika -viešbučiai ir turizmas

Dominyka, tai ne tik balto smėlio paplūdimiai, bet ir nuostabaus grožio kalnai, ežerai, istorinės vietovės ir atrakcionai ekstremalams. Dominykos respublika – Karibų rajonas visai šeimai. Šalyje yra devynios skirtingos gamtinės zonos – čia ir aukšti gražūs kalnai, ir švarūs ežerai, ir pušynai, ir balto smėlio pležai…

Dominikos respublika
Dominikos respublika

Daugumas šalies viešbučių, valdo dideles teritorijas, daugelį restoranų su plačiu vaikiškų patiekalų asortimentu, su mini klubais vaikams, vaikų žaidimo aikštelėmis ir, suprantama, balto smėlio paplūdimiais, su skaidriausiu vandeniu.

Tingiesiems tėvams labai tinka viešbučiai su „Viskas įskaičiuota“. Juose vaikai ištisą dieną gali patys užsisakinėti maistą ir gėrimus tiesiai į numerį, neribotai lepintis tropiniais vaisiais ir sultimis, dalyvauti animacinėse programėlėse, maudytis vaikiškuose baseinuose.

Poilsis Dominikos Respublikoje
Poilsis Dominikos Respublikoje

Be to, jie visada prižiūrimi viešbučio personalo.  Pavyzdžiui, viešbutis Majestic Colonial – Punta Cana, gali pasigirti visa pilimi, su tilteliais, batutais bei kalneliais ir atskiru vaikišku baseinu su kalneliu. Mini – klubo viduje, įtaisyta daug žaidimų automatų ir kitų pramogų.

Majestic Colonial - Punta Cana
Majestic Colonial – Punta Cana

Viešbutis Occidental Caribe – All Inclusive, aprūpintas klasiška vaikų aikštele, su didele, panašia į cirko, trapecija, batutu ir piratų laivu, kuriam vadovauja animatorių komanda.

Dominikos Respublika

Dominikos respublika Occidental Caribe - All Inclusive
Occidental Caribe – All Inclusive

Nickelodeon Punta Cana , pripažintas geriausiu pasaulyje kurortu su vandens parku, siūlančiu vandens pramogas: tradiciniai kalneliai, vaikiški baseinai, kriokliai, masažinės vandens kaskados ir lėtosios upės.

Dominikos respublika Nickelodeon Punta Cana
Nickelodeon Punta Cana

Šalies sostinė Santo – Domingo – kontrastų rinkinys, kur neįprastame tandeme, susidraugauja pirmasis europinis Naujojo Pasaulio miestas ir dinamiškai augantis kosmopolitinis centras su didžiule galimybe poilsiauti visai šeimai.

Dominikos respublika  Plaza de la Cultura
Plaza de la Cultura

Ekskursija po centrą atves turistus į vieną iš daugelio prekybinių molų, kur galima pailsėti ir užsiimti šopingu, žinomų  nacionalinių ir pasaulinių prekės ženklų pasiūloje. Kaip alternatyvą apsipirkimui, galima nueiti į kiną, pasivaikščioti siauromis kolonijinės zonos gatvelėmis, nuvesti vaikus į vaikų žaidimų aikšteles.

Muziejų mėgėjams, patiks Plaza de la Cultura aikštė, kur išsidėstęs natūralios istorijos muziejus (Museo de Historia Natural), su observatorija, kartą per mėnesį atidarančia savo duris naktį, kad lankytojai galėtų pamatyti ir sužinoti daugiau apie dangaus šviesulius ir visatą aplamai.

Susipažinti su kultūra ir šalies istorija, galima kolonijinėje Santo – Domingo zonoje.

Tarp daugelio muziejų, būtina aplankyti Kolumbo rūmus ar Alcázar de Colon. Įdomus taip pat bus vizitas į Museo Trampólin, kur mažieji lankytojai sužinos, kaip surėdytas žmogus ir jo aplinkinis pasaulis.

Dominikos respublika Choo Choo Colonial
Choo Choo Colonial

Pagyvinti turą po centrą, galima įsėdus į ekskursinį autobusą Choo Choo Colonial.

Rytinė ir vakarinė Dominykos pakrantė siūlo įvairiausius aktyvaus šeimyninio poilsio variantus – tokius,  kaip virvių atrakcionas Cumayasa Sky Adventure, esantis La – Romane.

Dominikos respublika  Cumayasa Sky Adventure
Virvių atrakcionas Cumayasa Sky Adventure

Bavaro Adventure Park, Punta Kanėje, siūlo pilną spektrą pramogų: nuo lyno trasos ir važiavimo bagiais, iki dažasvydinių kovų ir dinozaurų parko.

Dominikos respublika Bavaro Adventure Park
Bavaro Adventure Park

Ir galų – gale – Manatí Park – ideali vieta, mėgėjams paplaukioti su delfinais ir pabendrauti su tropinėmis papūgomis.

Dominikos respublika Manatí Park
Manatí Park

Mėgstantiems susilieti su gamta, ideali vieta – Camana pusiasalis. Čia visa šeima gali paplaukioti baidare upe, tarp avokadų giraičių, parke Parque Nacional del Este, atlikti kelionę – safari, važiuojant atvirais visureigiais, po gražią pakrantės zoną, iki marmuro šachtų. Senovės mėgėjai gali apsilankyti senovės indėnų Cueva Religiosa olose, Agua – Sabrosoje ir susipažnti su jų petroglifais.

Dominikos respublika Cueva Religiosa
Cueva Religiosa

Dominykos šiaurėje randasi Puerto – Plata miestas, kitaip vadinamas „Atlanto Nuotaka“, kur kiekvienas šeimos narys, suras sau ekskursiją pagal savo skonį.

Dominikos respublika  San - Felipe
San – Felipe

Čia galima pasivaikščioti po gynybinę San – Felipe tvirtovę ir sužinoti jos istoriją, aplankyti nepriklausomybės aikštę  Plaza de la Independencia, gintaro muziejų ir pasikelti lyno trasa į Izabelos kalną Isabel – de – Torres, kuris iškilęs virš Atlanto vandenyno, virš 800 metrų.

Dominikos respublika aikštę  Plaza de la Independencia
Aikštę  Plaza de la Independencia

Žingeidūs turistai gali nuvykti į Huananico, ekologiniu Hacienda Cufa taku ir susipažinti su kakavos gamybos technologijomis. Aktyviausių pležo mėgėjų laukia Cabarette miestas, pagarsėjęs savo paplūdimiais ir banglenčių mokyklomis, galinčiomis apmokyti ir vaikus, ir suaugusius.

O tiems, kurie iš tikro domisi istorija, laukia istorinis – archeologinis nacionalinis parkas Villa de la Isabela, Luperono miestelyje, su europiečių pirmojo apsilankymo Amerikoje, griuvėsiais. Šeimoms, mėgstančioms poilsį kalnuose, geriausiai apsilankyti Dominykos respublikos centrinėje dalyje.

Dominikos respublika
Villa de la Isabela

Konstancoje galima keliauti pėsčiųjų takais, tyrinėti ekologinius maršrutus Reserva Científica Ébano Verde draustinyje arba nuvykti į Valle Nuevo kempingą, kad pasigrožėti senovinėmis piramidėmis. Charabakoa, organizuojami pasivaikščiojimai su arkliais, po kaimelius ir krioklius. Mėgstantiems šuolius į vandenį, saugiausias pasirinkimas – bus žinomi Baigute Chimenoa kriokliai.

Dominikos respublika Valle Nuevo
Valle Nuevo

Baraona taip pat įžymi savo pėsčiaisiais maršrutais. Nuostabaus grožio kalnų takeliai tarp upių ir slėnių, atves prie žydrųjų vandenų La Plaza natūralaus baseino ir Cuevas de la Virgenolos. Jei pasirinksite šalies šiaurės vakarus, tai Parque Nacional de Montecristi draustinyje, šeimos laukia žydrosios lagūnos, pležai ir mango želdynai.

Dominikos respublika La Plaza
La Plaza

Categories: Dominikos Respublika

Leave A Reply

Your email address will not be published.