Įvaridnti geriausi planetos miestai gyvenimui

Miestas – pasaka, miestas – svajonė ar tiesiog, geriausias miestas planetoje – koks gi jis, kas jame gyvena ir kas jame tokio ypatingo.

Mes atrinkome jums 10 patraukliausių miestų kelionėms. Ir tai iš tikro geriausi pasaulio miestai, pagal ekspertų versiją. Jie tai tyrė pagal sudėtingą šimtabalę sistemą, sudarytą iš penkių kategorijų: stabilumas, sveikatingumas, kultūra ir aplinka, išsilavinimas, infrastruktūra.

10. Hamburgas (Vokietija) – 95 balai iš 100

Hamburgas – labai žalias miestas. Jis net iškovojęs žaliausio miesto titulą visoje šalyje. Hamburge nepamatysite dangoraižių, o virš 10 aukštų pasatų – vienas – kitas.

Na, o pagarsėję visame pasaulyje hamburgeriai, pavadinti būtent šio miesto vardu, nes juos sukūrė hamburgiečiai, kažkada emigravę į Jungtines Amerikos valstijas.

9. Helsinkis (Suomija) – 95,6 balo iš 100

Helsinkyje temperatūra žemiau nulio būna 169 dienas ir beveik 120 dienų lyja.

Bet jei nusprendėte aplankyti Suomijos sostinę, neverta pergyventi dėl blogo oro – miesto centre, pašildomi šaligatviai; todėl niekada ant šaligatvio čia nepamatysite purvo, purvino sniego ar slidaus ledo.

O dar, Suomijoje vidutiniškai, trims žmonėms – viena sauna. Nors viena nedidelė problema mieste esti – tai reguliarus triušių antplūdis.

O mūsų mylimas Senis Šaltis suomiškai – „Kalėdinis ožys“.

8. Oklendas (Naujoji Zelandija) – 95,7 balo iš 100

Mieste 265 saulėtos dienos per metus ir nebūna sniego. Bet pastaraisiais metais įprastais reiškiniais tampa tornadai.

Oklende 30 procentų – jaunimas ir studentai.

O dar, virš 700 nepriklausomų kolonijų beglobių katinų ir kačių.

7. Pertas (Australija) – 95,9 balo iš 100

Pertas – Australijos „Saulės sostinė“: saulė čia šviečia net po 8 valandas į dieną.

Pertas taip pat žinomas kaip „Šviesos miestas“. Šis pavadinimas atsirado 1962 metais, kai astronautas Džonas Glenas, skriedamas aplink žemę, pamatė Pertą iš kosmoso. Miestiečiai specialiai šiam tikslui įžiebė visas miesto šviesas, kad būtent jų miestas atrodytų šviesiausiai iš milžiniško atstumo.

Perte, vienam gyventojui, didžiausias milijonierių skaičius pasaulyje. Suprantama, daugelis gailisi, kad negimė būtent šiame mieste.

6. Adelaidė (Australija) – 96,6 balo iš 100

Adelaidė – pats tikriausias „Dvidešimties minučių“ miestas: dėka vieno iš įkūrėjų, Viljamo Laito įžvalgumo, iki reikiamos vietos miesto ribose, galima nuvykti ne ilgiau, kaip per 20 minučių.

Adelaidės botanikos sode randasi didžiausia pasaulyje vandens lelija, dėl kurios net pasatytas atskiras paviljonas. O parkeGranite Island Recreation Park, gyvena mažiausi pasaulyje pingvinai.

geriausi miestai gyvenimui
Juose labai verta pabuvoti

5. Kalgaris (Kanada) – 96,6 balo iš 100

Kalgaris – „Jauniausias“ miestas pasaulyje (vidutinis miesto gyventojų amžius – 34 metai).

Didžioji Kalgario pastatų dalis – nuo vieno iki trijų aukštų, su įvairiaspalviais stogais.

Jei žiemą Kalgaryje pasidaro itin šalta, tai miestiečiai turi dirbtinę saulę, kurią kartais įžiebia Stiven – avenju alėjoje.

4. Torontas (Kanada) – 97,2 balo iš 100

Pirmasis klausimas, susipažįstant Toronte, klausimas – „iš kur tu“? O tai todėl, kad Toronte gyvena virš 100 tautybių žmonių.

Merginos čia niekad nedaro ryškaus makiažo – tai nepasitikėjimo savimi, požymis. O į darbą žmonės bėga apsirengę prabangiais kostiumais ir suknelėmis, o ant kojų – kedai ar sportbačiai. Juk taip patogiau, tiesa?

Miesto centre medžių beveik nėra, bet yra vietų, kur yra nors keli aukšti augalai, – tai, vadovybės nuomone, tikras parkas, kuris aktyviai apgyvendinamas voverėmis bei meškėnais.

3. Vankuveris (Kanada) – 97,3 balo iš 100

Vankuveryje jūsų laukia tikri nuotykiai. Juk ryte galite slidinėti slidėmis, o po pietų jau maudytis jūroje.

Šiame mieste brangiausias nekilnojamas turtas šalyje (nedidelio nemelio kaina siekia vidutiniškai – 1,5 milijono dolerių). Ir tai prie to, kad 1947 metais, Kanadoje, buvo užregistruota oro temperatūra, kaip Marse – 63oC šalčio.

2. Viena (Austrija) – 97,4 balo iš 100

Viena – tikras Europos muzikinės kultūros centras. Todėl, būtent Vienos operoje, specialiai lankytojų patogumui, spektakliai skirstomi į tris kategorijas: visiems – visiems (C), mėgėjams (B) ir tikriems vertintojams (A).

Šiame mieste drąsiai galima gerti vandenį iš krano – į namus vanduo tiekiamas tiesiog iš alpių šaltinių.

O bare nereikia bijoti „padauginti“. Apgirtusiems lankytojams sugalvojo „išblaivinimo aparatus“: įmetate monetą ir į nosį trenkia amoniakas – girtumas bemat išblėsta.

1. Melburnas (Australija) – 97,5 balo iš 100

Melburne vyrauja labai keisti įstatymai. Pavyzdžiui, žmonėms, gyvenantiems mieste, neleidžiama rengti akcijas, kviečiant lietų.

Ir dar, čia kategoriškai draudžiama įkinkyti į vežėčias ožį ar šunį.

Na, ir žinoma, ne verta dainuoti nepadorių baladžių, kitų žmonių akivaizdoje (tik namuose, kol nieks negirdi).

Categories: Pasaulis

Leave A Reply

Your email address will not be published.