Ką parvežti iš Suomijos?

Suomija – nuostabi šalis. Kai kas ten važiuoja reguliariai, porai dienų apsipirkti, kai kas prašoka, praktiškai nepastebėdami, kadangi važiuoja su lengva suomių viza prie pietinių jūrų… Kai kas ir visiškai negalvoja ten važiuoti. O juk Suomija – labai įdomi šalis, kuri turi kuo nustebinti ir pakerėti. Taigi, ką galima supakuoti į savo lagaminą, grįžtant iš Suomijos?

Tekšių likeris

Tekšė

Tekšė

Vietinis alkoholis kiekvienoje mano aplankytų šalių – man kažkas panašaus į punktą „must have“ programoje. Uogų likerių čia tikrai yra neapsakoma daugybė, yra galimybė rinktis iš kitų uogų – šaltalankio, mėlynių, bruknių, spanguolių – žodžiu, uogų įvairovė bet kokiam skoniui.

Uogų likeris – tai pats tikriausias suomiškas alkoholis. Bet būtent todėl kad tekšė – praktiškai ekskliuzyvinė, retai kur sutinkama uoga, tai pabandyti likerio būtent su ja žymiai įdomiau. Stiprumas – 21 laipsnis, skonis – gana malonus, nors būtent mano skoniui – šiek tiek saldokas. Uogas tokiam likeriui renka rankomis ir užpila sveikas, kad sutraiškyti kauliukai nepriduotų gėrimui kartaus skonio.

Elnio ragas

Elnio ragas

Mėgėjai gali pričiupti tokius ragus. Tačiau net jei jūs nedegate noru papuošti savo kambario sieną šakotu aksesuaru, pasirinkti suvenyrą pagal savo skonį pilnai įmanoma. Labai platus visai kokybiškų stalo įrankių su rankenėlėmis iš elnio rago pasirinkimas, papuošalų, įprastų ir neįprastų magnetukų ant šaldytuvo. Tarp kito, elnių medžioklė Suomijoje oficialiai uždrausta, taigi ragų šaltinis – specialios elnių fermos, kurių didelė daugybė yra šalies šiaurėje. Elniai meta ragus kasmet, taigi medžiagos šaltinis stabilus.

Uogienė

Uogienė

Uogų rinkimas – tai kaip ir nacionalinė suomių tradicija. Uogienė – neatsiejamas suomių virtuvės elementas. Uogienė, o ir šiaip uogos, pridedamos prie visko – nuo mėsos iki desertų. Uogienė čia labai skani, kokybiška ir labai įvairi. Tiems, kurie ypač rūpinasi sveikata, yra net uogienių be cukraus.

Puodelis su mumiais

Uogienė

XX a. viduryje suomių rašytoja Tuvė Janson padovanojo gyvybę baltiems storuliukams, kažkuo panašiems į begemotukus – Troliams Mumiams. Šie įdomūs padarai labai greitai tapo populiarūs pasaulyje, bet niekur jų taip nemyli, kaip namie.
Suomijoje netgi egzistuoja savotiškas Trolių Mumių miestas – Mumy World, netoli nuo Naantali miestelio. O jau suvenyrinę produkciją su šių mielų personažų atvaizdais galima rasti bet kokioje parduotuvėje. Tarp kitko, kaip ir produkciją, naudingą buityje (indus, rūbus), taip ir paprasčiausius suvenyrus, bet kokio įmanomo dydžio minkštus žaislus, statulėles. Taigi renkantis dovanas vaikams, verta atkreipti dėmesį į štai tokią suomiškos pasakos dalelę.

Trumpikės su Tamperės žemėlapiu

Trumpikės su Tamperės žemėlapiu<

Taip taip, štai toks neįprastas turistinis miesto simbolis – vyriški apatiniai su kokybišku miesto žemėlapiu. Ir tai ne vieno atskiro pramonininko kūryba. Regiono vystymo agentūra (Tredea) kartu su miesto laikraščiu Mor paskelbė konkursą… Ir šiame konkurse laimėjo išdailintas baltai žaliu miesto žemėlapiu apatinis trikotažas. Ar tai buvo pokštas, ar visiškai rimta, tačiau dabar šį daiktą galima įsigyti Tamperės mesto muziejuose.
Žinoma, tai toli gražu ne viskas, kuo gali pavaišinti, nustebinsi ar priminti apie save Suomija. Ir sąrašą galima tęsti be galo. Bet juk nuo kažko tai reikia pradėti?Categories: Patarimai

Leave A Reply

Your email address will not be published.