Kaip pasirinkti nakvynės namus

Užsienio kelionėse, viešbučiai dažnai „suėda“ vos ne pusę atostogų biudžeto, neskaitant, žinoma, šopingo.
Tarp kitko, šį išlaidų straipsnį, galima ženkliai sutrumpinti ir kai kurie daro tai ypatingai radikaliai: pavyzdžiui, amerikietis Robis Grinfildas, pagrindinis Discovery Chanel projekto „keliauk lengvai“, herojus, apkeliavo Pietų Ameriką be skatiko kišenėje, nakvodamas palapinėje ir valgydamas, kas papuolė. Tačiau nebūtina sekti jo pavyzdžiu imtinai – galima pailsėti ganėtinai komfortabiliai ir nebrangiai, apsistojus ne viešbutyje, o nakvynės namuose.

Kas ir po kiek?

Nakvynės namai Hostel Fe
Nakvynės namai Hostel Fe

Svarbiausias hostelio privalumas – pigumas: už kažkokius 10 eurų, galima įsikurti pačiame miesto centre. Skirtingose šalyse ir kainos bus skirtingos: kuo aukštesnis bendras kainų lygis, tuo ir hostelis bus brangesnis. Tarkim, Švedijoje ar Didžiojoje Britanijoje – 20 eurų į parą – tai labai demokratiškas variantas, o štai, pavyzdžiui, Ispanijoje – tai labai būtų brangu. Už tokius pinigus Ispanijoje ar Portugalijoje, galima apsistoti labai padoriame pensionate. Sutikite, hostelyje jums teks tik pernakvoti. Tai ar verta mokėti didelius pinigus, jei du trečdalius dienos, numeris prastovės tuščias?

Ankšta, bet neįžeidu

Nakvynės namai
Nakvynės namai Bamboo Rio

Bendras skirtumas hostelio nuo viešbučio – bendri numeriai. Standartiniu atveju, jūs mokate ne už kambarį, o už miegamąją vietą – kaip taisyklė, už dviaukštę lovą. Kuo daugiau liaudies numeryje, tuo pigiau. Bet skirtumas tarp šešiaviečio kambario ir, tarkime, šešiolikos vietų kambario, skirtumas ne toks jau ir ženklus.
Užsakant vietas, išanalizuokite nuotraukas: kai kuriuose hosteliuose siūlomas pasirinkimas, kur yra paprastos vieno aukšto ir dviejų aukštų lovos, tačiau kainų skirtumas minimalus. Vienatvės mėgėjams, paprastai pasiūlomas ir kompromisinis variantas – tarp hostelio ir viešbučio: atskiras kambarys hostelyje, su patogumais.

Gaminame patys

Nakvynės namai
Nakvynės namai Vanalinna Hostel

Hosteliuose, kur yra virtuvės – puiki galimybė sutaupyti ant maisto: jūs galite nusipirkti produktus parduotuvėje ir pasigaminti maistą vietoje. Tai kainuos ženkliai pigiau, nei maitintis restoranuose ir kavinėse. Žinoma, bet susipažinti su vietiniu visuomeniniu maitinimu, vistiek verta. Ir jei hostelyje yra virtuvė, tai pusryčiauti ir vakarieniauti galima jame, o papietauti, pasirinktose kitose vietose.

Šilta vietelė

Nakvynės namai
Nakvynės namai Bus Hostel

Vieta, kur įsikūrę nakvynės namai, labai svarbus parametras. Jei jūs įsikursite toli nuo centro, tai ekonomija gali būti ne tokia jau ženkli. Visuomeninis transportas daugelyje valstybių ganėtinai brangus, todėl vietinėms kelionėms gali tekti pakloti ne menką sumą pinigėlių. Iš kitos gi pusės – kuo arčiau centro, tuo aukštesnės kainos hosteliuose. Todėl siūloma pasirinkti gyvenamąją vietą taip, kad iki lankočiausių vietų, galima būtų nukakti pėsčiomis, maždaug per 20 minučių.

Dėmesio, patarimas!

Nakvynės namai
Nakvynės namai WH Hostel

Pamačius žemą kainą, neskubėkite rezervuoti vietų: išradžių įsitikinkite, kad galėsite kažką pakeisti, be nuobaudų. Dar viena auksinė taisyklė, renkantis hostelį – įdėmiai perskaitykite visus atsiliepimus (ir ne tik tuos, kurie parašyti lietuviškai, juo labiau, kad tokių gali ir nebūti). Ne visi jie bus objektyvūs, bet, jei keli ar daugiau atsiliepimų bus su nusiskundimais dėl švaros ar triukšmo, reiškia – tai tiesa. Tada geriau pasiieškoti kitų variantų. Jei atsiliepimų nėra arba jų mažai, tai nereiškia, kad hostelis blogas; greičiausiai – jis gali būti naujas (o tai privalumas) ir šeimininkai nenorės gadinti savo reputaciją, pradedant veiklą.

Categories: Patarimai

Leave A Reply

Your email address will not be published.