Kaip pasitaupyti Madride

Ispanijos sostinė viena iš labiausiai patraukliausių ir svetingiausių pasaulio sostinių. Tai miestas, kuris savyje sukaupęs dešimtis įvairių tautybių ir etninių grupių tradicijas, papročius; neignoruojantis nei vienos tautos, religinės grupės ar bet kokios kitų pažiūrų, nebūdingų Ispanijai, grupių. Ir, aplankius Madridą, norisi kuo daugiau susipažinti su viskuo, ką turi sukaupęs šis pasakiškas miestas. Todėl mes ir norime parekomenduoti Jums, kaip ekonomiškai ir taupiai visą tai pamatyti ir pajusti.
Nors daugelio mūsų tautiečių Ispanijos prioritetu skaito Barseloną, bet mes susikoncentruosime būtent apie Madridą, kaip visų Pirėnų pusiasalio tautų ir etninių grupių tradicijų kaupiklį.

[frame type=“lifted“ align=“none“]Madridas

Madridas
[/frame]

Transportas

Nors pasiekti Madridą galima ir tiesioginiais lėktuvų reisais, mes rekomenduojame skristi su persėdimais, kadangi tai leidžia sutaupyti ženklų kiekį lėšų, pasinaudojant kitų avia kompanijų nuolaidomis ir pigesniais bilietais. Tiesa: prarasite kažkiek laiko, bet kainų skirtumas tai kompensuoja su kaupu.
Madrido oro uostas yra labai didelis, erdvus, turintis labai daug turizmo informacijos taškų. Viename iš jų reikia įsigyti smulkų miesto ir metro žemėlapį. Jie būna išspausdinti keliomis kalbomis, tame tarpe rusų, kurią mūsų tautiečiai dar nėra pamiršę. Toks žemėlapis padės sutaupyti ir laiko, ir pinigų. Nemokas žalios spalvos autobusas kursuoja tarp T 1, T 2, T 3 ir T 4 terminalų, o taip pat siekia ilgalaikę automobilių stovėjimo aikštelę. Ryšį tarp terminalų T 4 ir T 4S, palaiko automatinis požeminis elektro traukinukas.

[frame type=“lifted“ align=“none“]Madridas Barachas

Madridas Barachaso oro uostas
[/frame]

Pasiekti Madrido centrą nuo oro uosto Barachas, galima keliais būdais: metro, taksi, autobusu, priemiestiniu traukiniu. Taip pat ir atgal: iš miesto iki oro uosto.
Madrido centras ir tarptautinis Barachaso oro uostas surištas 8 – ąja metro linija. Įsigyti teks du bilietus: vieną į metro, o kitą – kaip oro uosto rinkliavos mokestį. Visa tai kainuoja apie 2,5 euro.
Iš miesto nuvykti į tarptautinį oro uosto T 4 terminalą patogiausiai iš pagrindinės Atačo geležinkelio stoties. Kelionė trunka 25 minutes. Traukiniai eina kas pusę valandos. Bilieto kaina – 2,35 euro. Bet patogiausias variantas – važiuoti autobusais, kurie yra geltonos spalvos, važiuojantys tik į oro uostą 24 valandas per parą. To pravažiavimo kaina – 2 eurai. Taip pat iki terminalo T 4 kursuoja ir reisiniai autobusai, kurių paslauga kainuoja 1 eurą, bet jie dažnai sustoja tarpinėse stotelėse, ir užima daugiau laiko.

O kas liečia Madrido transporto sistemą – tai viena iš tobuliausių Europos sostinių. Vienaip ar kitaip – pats optimaliausias ir greičiausias transportas – yra metro. Lyginant su kitais didžiaisiais miestais (Maskva, Londonas, Berlyns, Paryžius ir kt) – Madrido metro tinklas mažesnis, bet suskirstytas į labai daug smulkių stotelių, per kurias lengvai pasiekiami ir atokiausi sostinės kampeliai. Nusiperkant nuolatinį metro bilietuką – suteikiamos ženklios nuolaidos.

Pragyvenimas

[frame type=“lifted“ align=“none“]MadridasAyre Colon Hotel

Madridas – Ayre Colon Hotel
[/frame]

Kai kuriose valstybėse, apsigyvenant sostinių pakraštyje, galima gerokai sutaupyti, bet tai neliečia Madridą. Miesto centre įsikūrę begalės smulkių viešbutėlių ir biudžetinių viešbučių. Jų tarpusavio konkurencijos dėka – pragyvenimas labai atpinga. Ir, kaip ne keista – surasti laisvų vietų, nėra jokių problemų Ispanijos sostinėje.
Tiesa: tai ne 3; 4; 5 žvaigždučių oteliai, bet, kaip laikiniems turistams, komfortiški ir labai pigūs, su visais patogumais ir aptarnavimu, būstai. Juk turistui svarbiausia – gerai pernakvoti. Taigi: rekomenduojame nakvynei pasirinkti minėtą variantą. Sutaupysite labai daug pinigų, lyginant su aukštos klasės viešbučiais.
Yra ir kita medalio pusė: įpač centre, vakarop, būsite liudininkais vietinių ispanų darbo savaitės pabaigos šventime. Tai Madride, ir ne tik, tradicinės šventės, šokiai, dainos, alasas. Gal ir patrukdys išsimiegoti, bet pamatysite tikrą laimingų žmonių atsipalaidavimą po sunkių darbo dienų. Patikėkite – tai yra labai įdomu.
Madrido gyventojai labai mėgsta ir myli užsienio turistus. Nakvynę su mielu noru suteikia ir eiliniai miesto gyventojai arba savo butuose, arba kituose apartamentuose. Jie tai skaito ne kaip papildomą uždarbį, o kaip paslaugos suteikimą, esant reikalui. O jeigu dar šeiminikui ar šeiminikei įteiksite kokį nors suvenyrą iš gimtos šalies – Jums nakvynė gali būti ir nemokama. Vyraujanti madridiečių dauguma tenkinasi savo uždirbtais atlyginimais, o prisidūrimai prie algos, pas juos ne populiarųs. Taigi: nakvynė Madride – nėra problema. Tai pigu ir prieinama, lyginant su kitomis pasaulio sostinėmis. Yra nežymus nepatogomas: ispanai beveik nekalba anglų kalba. Tad susišnekėti kažkiek problematiška, bet, rankų ir veido mimikos pagalba – visada galima.

Maitinimas

[frame type=“lifted“ align=“none“]Menu del Dia

Menu del Dia
[/frame]

Viešojo maitinimo kainos Madride labai skirtingos: priklauso nuo kavinės, baro ar restorano lygių. Vidutiniškai, bet kurioje eilinėje kavinėje, tradiciniai ispanų pusryčiai su dviemis spurgomis čurros, porcija karšto šokolodado, kainuotų apie tris eurus. Puodelis kavos – 2,5 euro. Daugelyje Madrido restoranų vyrauja dienos metu kompleksiniai pietūs (Menu del Dia), kurie yra žymiai pigesni, negu užsakomieji patiekalai. Kaip turistams – nereikia pamiršti muziejų lankymo įpatumų. Kiekviename Ispanijos muziejuje gausi pasiūla sumuštinių ir panašių užkandžių. Tokie patiekaliukai tekainuoja 1 eurą. Taigi – ekskursinė diena, maisto atžvilgiu, kainuos gan pigiai. Beliks geriau pavalgyti vakarienę, kuri irgi nebus brangi.

Įėjus į bet kokią Madrido maitinimo įstaigą, neišsigąskite ant grindų besimėtančių popierinių suglamžytų servetėlių. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip šeiminiko apsileidimą. Bet yra ne taip: pagal ispanų tradiciją – kuo daugiau servetėlių pasėta ant grindų – tuo tuo geresnė ir populeresnė maitinimo įstaiga. Geriausias restoranas laikomas tas, kuriame po pietų laiko, per servetėles nesimato grindų.
Madride, kaip daugelyje kitų Europos turistinių meistų, veikia principas prie staliuko brangiau. Todėl, jei Jums patogu, paprašykite patiekalus išsinešimui. Daugeliu atvejų tai būna vos ne dvigubai pigiau. Pusryčių metas Madride prasideda apie vidudienį. Dėl to verta palaukti, kada įstaigos pradeda pusryčius viešai siūlyti. O tai būna beveik kiekvienoje kavinėje, bare ar restorane. Tokiu atveju papusryčiausite žymiai pigiau, nei paprašius pusryčių Jums tradiciniu laiku. Be abejo, pats pigiausias mitybos variantas, jei apsigyvenote apartamentuose, nusipirkti maisto supermarketuose. Ne piko metu, vakarais, maisto prekės gerokai pinga.

Lankytiniausios vietos

[frame type=“lifted“ align=“none“]Autobusinės ekskursijos

Autobusinės ekskursijos
[/frame]

Tiems, kas norėtų aplakstyti visus muziejus ir sudalyvauti visose ekskursijose, siūlome atkreipti dėmesį į Madrid Card. Tai vadovas, kuris detaliai paaiškina visus ekskursijų niuansus, kainas, rekomenduojamą laiką ir pan. Tas žemėlapis kainuoja ne pigiai: nuo 45 iki 72 eurų. Įsivaizduokite: vien tik Prado muziejų aplėkti, nedetalizuojant išsamiai – reiktų paaukoti pusę dienos. Todėl, pasinaudojant Madrid Card, susiplanuokite savo laiką ir finansus kaip galima taupiau. Nors Madrid Card nepigus vadovas, daugelyje ekskursijų ir netgi restoranų, suteikiamos ženklios nuolaidos šio žemėlapio turėtojams. Taip pat suteikia teisę į nemokamus muziejų aplankymus. Taip pat yra vadovas vaikams Madrid Card – Ninnos, arba skirtos tik autobusimėms ekskursijoms Madrid Card – autobusas Madrid Vision.
Jeigu Jūs pirmą kartą Madride – patikimiausias taupymo būdas būtų nevykti į ekskursiją į Toledo. Mažame miestelyje susikaupia daugybė turistų. Daug prie ko tiesiog neįmanoma prieiti. Gausybė kavinukių ir kioskelių siūlo savo paslaugas kosminėmis kainomis. Viską, kas yra Toledo – Jūs galite pamatyti ir Madride, tik pigiau ir be grūsties. Suvenyrų iš Toledo, taip pat įsigysite ir Madride, ir irgi pigiau. Todėl labai rekomenduojame po Madridą daugiau keliauti pėsčiomis. Bet kuriuo atveju užtiksite kažką garsaus, įdomaus ir patrauklaus. Norint artimiau susipažinti su periferija, nuvykite į kokį nors kitą mažesnį miestelį, kur rasite tą patį, ką ir Tolede. Vaikštant pėsčiomis, turėsite didesnį pasirinkimą užkąsti, atsigerti. Labai patrauklios mini kavinukės, su skaniais ir nebrangiais patiekalais. Bevaikštant pasijusite kaip vietiniai gyventojai, matysite miesto gyvenimo pulsą vietinių gyventojų akimis.
Taip pat nebrangus apžvalginis variantas – autobusinės ekskursijos. Šias paslaugas teikia kelios kompanijos; belieka tik pasirinkti maršrutą, išsistudijavus Madrid Cardą.

Booking.com | Viešbučiai | Madridas

Categories: Kelionė

Leave A Reply

Your email address will not be published.