Kaip turistui elgtis Islamo valstybėje

Pasaulio žemėlapiuose nurodytos 22 arabų valstybės, kurios yra pamėgtos turistų. Labiausiai turistai keliauja į Egiptą, Tunisą, Libiją, Arabų Emyratus ir į Alžyrą.
Papročiai ir tradicijos šiose šalyse susiklostę remiantis islamo tikėjimu. Užsienio turistai, atvykę į šias valstybes, nėra gerai susipažinę su musulmonų papročiais, tikybos ypatumais, dėl ko dažnai pasitaiko nesusipratimų. Jų galima nesunkiai išvengti; reikia tik turėti elementaraus supratimo apie musulmoniškų šalių tradicijas, pasakoja „Ice Nut“ specialistai.
Šios šalys garsėja griežtomis elgesio normomis viešosiose vietose, kas liečia ir visus užsieniečius, neišpažįstančius islamo. Visos normos pavaldžios „trijų ne“ taisyklėms: ne gerti, neapsinuoginti, netriukšmauti. Koranas draudžia vartoti musulmonams alkoholį ir girti žmonės sukelia jų nepasitenkinimą ir pyktį. Už pasirodymą viešose vietose neblaiviems asmenims taikomos nuobaudos, net iki deportacijos iš šalies. Esant islamo valstybėje, geriau pamiršti apie alkoholinius gėrimus; juo labiau, kad ten jų gauti beveik neįmanoma. Nerekomenduojama ir vietiniams siūlyti, kaip suvenyrą ar dovaną, alkoholinius gėrimus. Tai jie supranta kaip įžeidimą. Musulmoniškose valstybėse negalima fotografuoti valstybinių įstaigų, šeichų rūmų ir karinių objektų. O taip pat musulmonus – fundamentalistus (moteris su juodais šydais ir vyrus su barzdomis ir nacionaliniais rūbais). O bendrai, žmones, išpažįstančius islamą, neatsiklausius jų leidimo. Koranas draudžia žmogaus atvaizdą.

Kaip turistui elgtis Islamo valstybėje
Kaip turistui elgtis Islamo valstybėje

Daugelis vyrų – musulmonų su chna dažo ne tik barzdą, bet ir nagus, plaukus, delnus, kojų pėdas. Pamačius tokį žmogų, turistai išreiškia pagyvėjimo reakciją. Rodyti į tokį žmogų pirštais, garsiai aptarinėti ir lydėti jį žvilgsniais – nereikia. Tai nemandagu ir įžeidžiama. Negalima įdėmiai apžiūrinėti moteris, nešiojančias šydus. Tai gali sukelti nemalonias pasekmes, net iki baudžiamosios atsakomybės. Nemandagu žiūrėti valgančiam musulmonui į veidą.
Ruošiantis vykti į musulmonišką šalį, neimkite su savimi permatomų, aptempiančių ir per daug atvirų rūbų. Tai neliečia kurortų. Ten galima rengtis atviriau ir laisviau. Vaikštant po miestą, o ypač per musulmoniškus kvartalus, vaikščioti su šortais, mini sijonėliais, sportiniais marškinėliais ir atsagstytais marškiniais – nerekomenduojama. Jei taip apsirengus norėsite pakliūti į mečetę – jūsų neįleis. Beje, įeinant į šventovę, būtina nusiauti. Turkijoje, pačioje europietiškiausioje musulmoniškoje valstybėje, šių reikalavimų taip pat reikia laikytis.
Turistui reikia priprasti prie to, kad 5 kartus į dieną muedzinas kviečia tikinčiuosius maldai. Ir musulmonai puola melstis ten, kur juos užklupo ilgesingas giedančiojo balsas: gatvėje, darbe, namuose ar parduotuvėje. Tokios karštos maldos metu, turistai turi elgtis ramiai, garsiai nešnekėti viešose vietose, neužkalbinėti besimeldžiančių. Pamačius tokį žmogų, pargriuvusį ant kelių, reikia ramiai jį apeiti. Maldos metu, ne musulmonams užeiti į mečetę nerekomenduojama.
Jei jūsų kelionės laikas sutapo su ramadanu – pasninko ir šventės mėnesiu, tai priduos tam tikrų nepatogumų. Tuo metu musulmonams negalima valgyti, gerti, rūkyti ir atsiduoti kitokiems žmogiškiems malonumams, nuo saulėlydžio, iki aušros. Mėnesiui laiko, dieninis gyvenimas apmiršta, o naktimis vyksta visaliaudinis šurmulys, šventimas, pereinantis iki šokių. Todėl turistams keistai atrodo ištuštėję miestai, o naktimis jiems trukdo miegoti šventiniai riksmai, tiesiog gatvėse. Tą mėnesį ir turistams nerekomenduojama viešose vietose valgyti, gerti, rūkyti. Tai gali būti suprasta, kaip Alacho įžeidinėjimas. Tokiu turisto elgesiu gali susidomėti ir policininkas. Užsieniečiai vengia tą mėnesį vykti į musulmoniškas šalis. Ruošiantis kelionei, reiktų pasidomėti, kada pas musulmonus prasideda ramadanas. Ši šventė kiekvienais metais yra perskaičiuojama ir vyksta skirtingu laiku; panašiai, kaip mūsų Velykos.
Prabangūs arabiški turgūs siūlo svečiams daugybę malonių pirkinių. Įsidėmėkite, kad derėtis čia ne tik kad galima, bet ir reikia. Kartais, simpatiškam ir žaviam turistui, pavyksta nusiderėti iki 3 – 5 kartų. Derėtis reikia aktyviai, įkyriai, su šypsena, paverčiant pirkimo procesą į pramogą sau ir pardavėjui.
Nežiūrint į daugelį draudimų, musulmonai išsiskiria draugiškumu ir atlaidumu. Jie skaito, kad mandagumas ir svetingumas – tai žmoniškumo aukščiausias laipsnis. Jei jūs laikysitės elementarių taisyklių ir apribojimų, tai jūsų atostogos bus, kaip sakoma, be jokių problemų.Categories: Patarimai

Leave A Reply

Your email address will not be published.