Milanas – miestas, mados glėbyje

Milanas – dinamiškas ir šiuolaikinis miestas, kultūros centras ir svarbiausia, Milanas – mados įstatymų leidėjas. Milane ne verta ieškoti tipinės Italijos, su siauromis gatvelėmis, triukšmingomis tavernomis, su triukšmingomis šeimininkėmis, senukais, sėdinčiais prie staliukų ir smaguriaujančiais naminiu vyneliu; nors, tą Milane irgi rasime.
Verta iš karto išskirti kelias įžymias vietas, kurias reikia pamatyti savo akimis ir paklausyti savo ausimis. Visos jos randasi pačioje miesto širdy.

La Skalos teatras – verta ne tik pamatyti, bet ir apsilankyti jame. Ar verta priminti, kad tai vienas žymiausių Pasaulio teatrų, kuriame Verdis ir Pučinis, rengė savo premjeras, o apie operos scenos žvaigždžių koncertus šioje scenoje, jau ir kalbėti ne verta.

La Skalos teatras
Milanas La Skalos teatras

Duomo katedra – tai iš tiesų Milano pasididžiavimas. Joje laikoma viena iš didžiųjų pasaulio šventovių – vinis, kuria buvo prikaltas Viešpats, nukryžiuojant. Ši katedra buvo pastatyta Gotikiniame stiliuje ir talpina 40 tūkstančių žmonių. Katedra spindi kiek vidiniu, tiek išoriniu grožiu. Pasikėlus ant katedros stogo (4 eurai laiptais ir 6 eurai liftu), prieš jūsų akis atsiveria, kaip ant delno, visa miesto panorama. Tai pasakiškas vaizdas.

Milan Duomo
Milanas – Duomo katedra

Santa-Marija-delle-Gracije vienuolynas. Būtent ten randasi įžymioji Leonardo da – Vinčio freska – „Paskutinė vakarienė“. Deja, įėjimas į tas patalpas ribotas; bilietus reikia užsisakinėti gerokai iš anksto, internetu. Bilieto kaina – nuo 20 eurų. Tiems, kam pasisekė, skiriama tik 15 minučių šedevro peržiūrai.

Milanas
Santa-Marija-delle-Gracije vienuolynas

Neginčytinas ir tas faktas, kad itališka virtuvė – viena kultinių visame pasaulyje. Ne veltui itališkų patiekalų gerbėjų atsiranda vis naujų ir naujų. Milane labai daug ne tik gerų, bet labai gerų restoranų. Vieni jų specializuojasi išskirtinai ant itališkų naminių patiekalų, kiti – įsigudrina suderinti naminę virtuvę su šimtametinėmis vartojimo ir gamybos tradicijomis. Na, ir apsilankyti gatvės kavinukėje ar tavernoje, taip pat verta.

Milanas
Milanas

Milanas ir mada – tai kaip motina ir kūdikis, kurių išskirti negalima. Net ir tada, kai mados savaitė, šurmuliuodama suknelėmis, sijonais ir kostiumėliais pasibaigia, mada išlieka visur aplink; ji apglėbia savo stipriomis rankomis kiekvieną gatvę, aikštę, namus ir niekaip nenori jų paleisti. Atsiduoti apsipirkimo valiai Milane, bus brangu, bet itin malonu. Milane galima sutaupyti, užtikus išpardavimus, kurių gausu miesto prekybos taškuose. Didžiuliai prekybos centrai, kuriuose pristatoma brendinė apranga sumažintomis kainomis, laukia savo pirkėjų.

Milanas ir mada
Milanas ir mada

Išskyrus brendinių rūbų, interjero daiktų ir alyvuogių aliejaus, iš Milano galima atsivežti kvepalų, puikaus vyno ir rankų darbo muilo. O taip pat – teigiamų emocijų, gražių fotonuotraukų ir nepamirštamų prisiminimų.

Categories: Kelionė

Leave A Reply

Your email address will not be published.