Neišlaidauk veltui per atostogas!

Ateina vasaros atostogų sezonas. Anksčiau mes rašėme apie tai, kaip sutaupyti pinigų atostogoms. Dabar pakalbėsime, kaip teisingai juos išleisti užsienyje. Kad ir atostogos pavyktų, ir nebūtų didelio smūgio šeimos biudžetui.

1. Jokių kreditų

Pirmiausia, poilsiauti už skolintus pinigus – tai prasta idėja. Kitais atvejais (pavyzdžiui, perkant į skolą mašiną, butą) jums nors liks turtas. Atostogos gi praeis greitai, įspūdžiai išblės, o kreditas pakibs ilgam. Vienintelė išimtis – kreditinė kortelė. Jos skolas galima atiduoti be procentų, jei spėti tai padaryti lengvatiniu laikotarpiu. Be to, jos dažnai reikalauja automobilių nuomos firmose.

2. Išstudijuokite vietines kainas

Žinoma, poilsiaujant nesinori taupyti. Jei jau ilsėtis, tai plačiu mostu. Bet ir atiduoti beribius pinigus už abejotiną servisą nesinori. O kurortinių miestų gyventojai be galo mėgsta susižavėjusius keliautojus, iš kurių galima išpešti stambią sumą. Todėl prieš kelionę būtinai išstudijuokite vietines kainas (taksi, būstas, maistas ir suvenyrai). Šią informaciją galima rasti patyrusių keliautojų atsiliepimuose. Bus orientyras, kad padarytumėte išvadas, kas pigu, o kas brangu.

[frame type=“lifted“ align=“none“]Neišlaidauk veltui per atostogas!

Neišlaidauk veltui per atostogas!
[/frame]

3. Grynieji ir kortelė

Kad neišleistumėte visko, išskirkite kelionei lėšų limitą. Dalį pakeiskite į valiutą (tame tarpe ir smulkiomis kupiūromis), dalį palikite banko kortelėje. Prieš keisdami visus pinigus, pažiūrėkite, kokį kursą siūlo skirtingi keitėjai. Raskite pelningiausią pasiūlymą. Be to, pinigus laikykite skirtingose vietose. Likti be grašio kišenėje svetimoje šalyje – abejotinas malonumas. Kortele geriau atsiskaityti tik didelėse parduotuvėse, o grynuosius nuo jos nuimti tik bankų ofisuose.

4. Pasijunkite roumingą

Jei per atostogas jūs norite palaikyti ryšį su draugais ir artimaisiais (ir neperkate vietinės SIM kortelės), tai žymiai pelningiau pasinaudoti lengvatiniais roumingo tarifais. Skambučio kaina pagal juos kelis kartus žemesnė, o įeinantys ir visai nemokami. Jei jūsų telefonas išmanusis, geriau atjunkite visas tarnybas, kurios automatiškai pasijungia prie interneto. Mobilusis internetas užsienyje kol kas kainuoja pasakiškus pinigus.

Svarbu!

Ką dar padaryti prieš kelionę
– Nepamirškite apiforminti draudimo. Tai apsaugos nuo nereikalingų nuostolių. Medicina užsienyje ypač brangi.
– Pasidarykite paso ir poliso kopijas. Nusiųskite jas sau į elektroninį paštą. Dokumentų pametimo atveju tai labai padės.
– Dažniausiai per atostogas pinigai leidžiami lengvai. Tegu namie lieka kažkoks likutis. Jis pravers, kai grįšite.
– Jei jūs turite kreditą, prieš išvažiuodami nepamirškite įnešti mėnesinį apmokėjimą. Kad kartais jo nepraleistumėte.
Categories: Patarimai

Leave A Reply

Your email address will not be published.