Lankomiausias Paryžiaus vietos

Lankomiausias Paryžiaus vietos
Paryžius lankytinos vietos

Lankomiausias Paryžiaus vietos
Lankytinos vietos
Paryžius – lankytini objektai
Ką veikti Paryžiuje
Paryžiaus turistinės vietos
Kodėl verta keliauti į Paryžių

Grubiai kalbant, atostogas Paryžiuje galima suplanuoti viso,  pagal du variantus: arba klajoti po Paryžių be kurso ir maršruto ir gėrėtis tuo faktu, kad esi vienoje iš gražiausių Europos sostinių, arba pasirinkti suplanuotą turą, po lankomiausias ir garsiausias Paryžiaus vietas. Būtent taip pasielgs patyręs turistas, žinantis kiekvienos ekskursijos vertę.

Eifelio bokštas

Lankomiausias Paryžiaus vietos
Eifelio bokštas

Eifelio bokštas, laikomas Paryžiaus, ir netgi visos Prancūzijos, vizitine kortele. Tačiau patys paryžiečiai, Eifelio bokšto, kaip svarbiausio lankomiausio objekto, taip nevadina. Ne paslaptis, kad, pavyzdžiui, Viktoras Hiugo, ne vieną kartą tvirtino, kad Eifelio bokštui, Paryžius ne vieta.

Tačiau turistus, šis bokštas traukia, kaip inžinerinės konstrukcijos ir architektūros stebuklas, grakštumas, rekordinis svoris ir pan.

Lankomiausias Paryžiaus vietos, kurias privalu pamatyti

Triumfo arka

Lankomiausias Paryžiaus vietos
Triumfo arka

Dar vienas, būtinai aplankytinas turistinis objektas – legendinė Triumfo Arka. Šis fantastiškas statinys randasi Šarlio de – Golio aikštėje. Visą arką puošia Napoleono laikų istoriniai bareljefai: kovos, pergalingi siluetai ir grakštūs F. Riudo autoriniai vaizdai.

Triumfo arkos statyba tęsėsi du metus, kurių bėgyje, Napoleonas jau buvo miręs. Statoma, kaip nenugalimos prancūzų kariuomenės simbolis, Triumfo Arka savo paskirtį įvykdė, kai prie jos pagrindo, buvo palaidoti nežinomo kareivio palaikai.

JJėzaus Širdies Bazilika (Basilica of the Sacré Coeur)

Lankomiausias Paryžiaus vietos
Sakre – Kior katedra – bazilika

Adresu 35, rue du Chevalier de la Barre, puikuojasi savo didingumu ir grakštumu, įžymioji Sakre – Kior Katedra – Bazilika. Prancūzų liaudies meistrams prireikė beveik keturių dešimtmečių, kad pastatyti šį didingą pastatą.

Bazilikos išskirtinumas – nepakartojamas fasado pieno atspalvis. Šio efekto senieji Prancūzijos statybininkai pasiekė, dėka unikalaus mineralo, iš kurio pastatyta katedra. Lyjant lietui, akmuo darosi dar baltesnis, paversdamas  visą pastatą, švytinčiais Dievo namais.

Luvras

Lankomiausias Paryžiaus vietos
Luvras

Ne kiekvienas turistas įtraukia į savo maršrutą Luvrą – o be reikalo. Nuo šio renginio atbaido tai, kad į Luvrą visada didžiausios eilės, o ir patekus vidun, negali spėti ramiai ir detaliai apžiūrėti eksponatų, bijant, kad nespėsi apžiūrėti visų kitų eksponatų, kuriuos saugo vieno žymiausių pasaulio muziejų, Luvro skliautai.

Bet tai neturi gąsdinti tikrųjų meno gerbėjų, norinčių susipažinti su meno kolekcija, sukaupta žmonijos, per penkerių amžių istoriją. Luvro ekspozicija leidžia susipažinti su Gojos, Delakrua, Ticianio, El Greko, Rafaelio ir, žinoma, Leonardo da Vinčo ir jo nemirtingos Džakondos drobėmis.

Categories: Kelionė

Leave A Reply

Your email address will not be published.