Azijoje labiausiai brangus yra maistas, o Europoje – pramogos

Ekspertai palygino prekių ir paslaugų kainas visame pasaulyje. Kaip rezultatas, pačiu brangiausiu gyvenimui miestu pripažintas Singapūras. Apie tai praneša Channel News Asia.

Miestas-valstybė Singapūras tapo pasaulinio reitingo, pragyvenimo išlaidos Worldwide Cost of Living 2017 lyderiu, kurį parengė britų žurnalo „Economist Intelligence Unit“ analitinis skyrius. Leidinio ekspertai ištyrė ir, palygino daugiau nei 400 kainų, 160 produktų ir paslaugų, įskaitant maistą, gėrimus, drabužiu, namų ūkio reikmenis, komunalines paslaugas, viešąjį transportą ir kt. Pasak tyrimo, Singapūre pačios aukščiausios drabužių kainos, o taip pat, automobilių ir jų priežiūros. Ekspertai pažymėjo, kad pigiausia šioje šalyje yra namų apyvokos prekės, asmens priežiūros prekės ir namų ruošos paslaugos.

Amsterdamas
Amsterdamas

Į pirmą pačių brangusių miestų penketą įeina Honkongas, Ciurichas, Tokijas ir Osaka. Šeštojoje vietoje yra Seulas. Niujorkas 2017 m. prarado dvi pozicijas ir atsidūrė devintoje vietoje, o jo buvusią vietą užėmė Ženeva. Aštuntoji vieta priklauso Paryžiui, kuris tapo brangiausiu užsieniečių miestu Europoje. Kopenhaga uždaro dešimtuką.

Atkreipkite dėmesį, kad brangiausi Europos miestuose yra poilsis ir pramogos, o Azijoje produktai. Taigi, maisto produktų krepšelis Seuleyra beveik 50% brangesnis nei Niujorke.

„Economist Intelligence Unit“ pateiktais duomenimis, pigiausi miestai užsieniečiams yra Almata, Lagosas (Nigerija), Bangaloras (Indija), Karačis (Pakistanas) ir Alžyras.

Categories: Pasaulis

Leave A Reply

Your email address will not be published.