Praleisti savaitgalį Kipre

Nuostabių vietų Europoje, kur galima praleisti stebuklingą savaitgalį, pasirinkimas tikrai didžiulis. Be to, po ilgos žiemos poilsis daugeliui mūsų tautiečių asocijuojasi, šiaip ar taip, su šilta jūra, ryškia saule, vaisių įvairove ir pietinių žemių gamtos grožiu.

[frame type=“lifted“ align=“none“]Kipras - tai vieta, kur jums būtinai norėsis sugrįžti.

Kipras – tai vieta, kur jums būtinai norėsis sugrįžti.
[/frame]

Jei orientuotis į susipažinimą su salos grožybėmis, o ne į dvi dienas paplūdimio poilsio, tai viskas atrodo ne taip bauginančiai. Sala iš tikrųjų ne tokia didžiulė, kaip atrodo.
Nuo Pafoso miesto, kur randasi daugelis istorinių paminklų, iki rytinės pakrantės, kur galima pamatyti stulbinančias salos gamtos grožybes, viso tik šiek tiek daugiau nei dvi valandos kelio.
Taigi, pirmoji mūsų stotelės yra Pafoso miestas. Atskridę maždaug 12-13 val vietos laiku į oro uostą ir apsistoję viename iš gražiausių, skendinčių žalumoje ir saulės spinduliuose viešbučių, galima keliauti pietų.
Mieste labai daug žmonių, ypač viešbučiuose ir restoranuose, kalba rusų kalba, todėl problemų dėl bendravimo neturėtų iškilti. Kas liečia vietos pasirinkimą, tai žinoma, visų geriausia keliauti į krantinę.
Taip, tai bus šiek tiek brangiau, tačiau šviežios jūros gėrybės ir sultingi vaisiai derinyje su lengvu vėjeliu ir vaizdu į jūrą vienoje iš daugybės terasų to verti.

[frame type=“lifted“ align=“none“]Pafoso miestas

Pafoso miestas
[/frame]

Jei jūs atvykote poilsiauti su kompanija, tai drąsiai užsisakykite kiprietišką meze, susidedantį iš ištisos serijos Kipro virtuvės patiekalų. Verta atminti dvi taisykles: patiekalų daug, karališkas patiekalas patiekiamas pabaigoje. Todėl apskaičiuokite savo jėgas.
Po pietų verta apsispręsti dėl prioritetinių tikslų. Po patį miestą pilnai galima judėti pėsčiomis-jis pakankamai mažas.
Grožybių apžiūrai patariame pasinaudoti kompanijų, siūlančių safarį po visą vakarinę salos dalį, paslaugomis. Tai jums užims keletą valandų, tačiau leis įvertinti neįtikėtinus salos peizažus, tiek pakrantės, tiek kalnų.
Alternatyva tokiam variantui yra istorinės vertybės. Mieste yra visas muziejus, kur surinktos geriausios mozaikos. Taip pat čia yra senovinis teatras Odeonas, kuriame iki šiol vyksta įvairūs vaidinimai ir koncertai.
Taip pat šiame nedideliame mieste yra senovinės pilies griuvėsiai, kurios didybę liudija 40 išlikusių kolonų.
Viena dažniausiai lankomų turistinių vietų yra karališkųjų kapinių kompleksas, esantis tiesiog uoloje, požeminiame nekropolyje. Pavadinimą kompleksas gavo ne dėl mėlyno kraujo, o dėl pačių statinių grožio.
Žmonėms, besidomintiems religija, saloje yra galimybė aplankyti daugybę šventovių, išlikusių nuo pirmųjų krikščionių laikų.
Pafose išliko ir daug krikščionių šventovių, juk dar apaštalas Paulius pamokslavo šiose žemėse. Artimiausiuose rajonuose yra gerai išsilaikiusių ir iki šiol veikiančių vienuolynų.
Praktiškai visi Pafoso senovės paminklai įtraukti į UNESCO pasaulinį kultūrinių vertybių sąrašą ir yra saugomi.
Vakarėjant, kai saulė taps švelnesnė, o jūra vis dar bus šilta, galima keliauti į pliažą, kad pailsėtumėte po darbo savaitės ir naujų kultūrinių įspūdžių.

[frame type=“lifted“ align=“none“]Pafoso miestas[/frame]

Pafose yra smėlio ir akmenų paplūdimiai, priėjimas prie jūros-ne visur patogus ir apsunkintas uolėto kranto. Geriausias smėlio pliažas yra Koral Bay prieplaukoje, o nutolusios Laros įlankos krantuose yra vienas gražiausių salos paplūdimių su žaliųjų jūrinių vėžlių draustiniu.
Sekantį rytą verta atsikelti anksčiau ir keliauti sutikti saulės, nustačius kursą į rytus. Tiems, kuriems jūra suteikė jėgų, patariame tai padaryti vėlų vakarą kartu su saulės laida.
Idealus variantas šio plano realizavimui taps automobilio nuoma, nors ir tarpmiestinis transportas čia veikia labai gerai. Tačiau veiksmų laisvės privalumą, kurį suteikia asmeninis transportas kelionės į pietinę Kipro pakrantę metu, pervertinti sunku.
Vairuotojams reikėtų atminti, kad Kipre eismas vyksta kaire puse, kadangi sala nuo XX amžiaus vidurio yra Didžiosios Britanijos kolonija.
Pasiekę rytinę salos dalį, jūs pilnai galėsite pasimėgauti tuo, dėl ko turistai traukia prie jūros. Būtent Larnakos rajone yra patys nuostabiausi salos smėlio paplūdimiai.
Daugelis jų idealiai tinka poilsiui su vaikais, kadangi kranto sekluma tęsiasi apie 30-50 m, todėl nardymo mėgėjams teks pasistengti, kad surastų tinkamą vietą.
Be to, šiek tiek į rytus nuo Larnakos yra keletas turistinių miestelių, kuriuose sukurta viskas, ko reikia geram pietiniam poilsiui.
Pavyzdžiui, naktinio gyvenimo ir klubų mėgėjams (ypač iš tų, kurie pagal mūsų patarimą išvažiavo iš Pafoso Larnakos kryptimi iš vakaro) yra miestelis Aja-Napa, o tylaus jaukaus poilsio gerbėjams už poros kilometrų nuo jo yra vietelė Protoras.
Visoje rytinėje Kipro pakrantėje turistų laukia ne tik nuostabūs pliažai su auksaspalviu smėliu ir krištolo skaidrumo jūra, bet ir visiškai neįtikėtinos pakrantės grožybės: povandeninės olos, pakibusios uolos, keistos salelės.
Žinoma, savaitgalis-per trumpas laikas tam, kad pamatytumėte visą Kiprą, tačiau jo pilnai užteks, kad susipažintumėte su pačiomis gražiausiomis salos vietomis ir įsitikintumėte, kad čia verta sugrįžti.
Tiems, kurie turi daugiau laiko ir neįpratę apsunkinti sau gyvenimo savarankišku maršruto planavimu, pažymėsime, kad kelionių operatorius Tez Tour siūlo labai įdomius poilsio Kipre variantus.
Categories: Kelionė

Leave A Reply

Your email address will not be published.