Savaitgalis Stokholme

Mes vykstame į šiaurės sostinę-Stokholmą: tik dvi valandos lėktuve, ir tu jau pasakiškame mieste, kur sklando karališka dvasia, karalių vaiduokliai naktimis klaidžioja siauromis senamiesčio gatvelėmis, girdisi grupės ABBA muzika, o Karlsonas vis dar kažkur ant stogo.

Gegužę Karališkajame Stokholmo sode žydi sakuros

Gegužę Karališkajame Stokholmo sode žydi sakuros

Rinkdamiesi maršrutą savaitgaliui, be gražių paveikslėlių internete ir draugų pasakojimų, mes vadovaujamės dar ir skrydžio trukme bei patogumu. Ką čia kalbėti, pagal šiuos parametrus Stokholmas kaip niekas kitas tinka laisvadienio miestui šiek tiek daugiau nei dvi val. SAS lėktuve, 20 min. eksprese ir tu jau mieste.
Pirmiausia, žinoma, reikia apžiūrėti siauras senojo miesto Gamla Stano, kuris yra vienoje iš Stokholmo salų-Stadsholmene, gatveles. Čia yra Karališkieji rūmai, šalia kurių, jei pasiseks, galima pamatyti sargybos pasikeitimą. Dabartinis Švedijos karalius Karlas Gustavas su šeima jau negyvena čia, jis persikėlė į Drotingholmo dvarą, kuris yra toli nuo centro.

Gegužę Karališkajame Stokholmo sode žydi sakuros

Pagrindinėje Gamla Stano aikštėje su nuostabiais spalvotais nameliais, kurie jau tapo Stokholmo vizitine kortele, yra Nobelio muziejus-taip, to paties, kuris paliko savo turtą mokslo ir kultūros veikėjų apdovanojimams.
Iš viso, Stokholmo muziejai-tai atskira tema. Dėl jų reikia keliauti į Jurgordeno salą, kur randasi svarbiausi iš jų. Pavyzdžiui, vaikų (nors suaugusiems irgi bus įdomu) muziejus Junibakenas, atkuriantis švedų rašytojų, tarp kurių pirmoje eilėje stovi Astrida Lindgren ir Tuve Janson, pasakų pasaulį.

Vazų

Vasa muziejus Stokholme

Už kelių žingsnių-pagrindinis miesto pasididžiavimas, Vazų muziejus. Didžiulis laivas buvo pastatytas karaliaus Gustavo Vazos įsakymu ir čia pat nuskendo prie kranto, kai tik jį nuleido į vandenį 1628 metais. Gustavas norėjo laivo dydžiu ir galia parodyti šiaurės šalims savo galybę, bet jo pasididžiavimas iškrėtė jam piktą pokštą.
Po daugelio bandymų, praėjus trims amžiams, laivą visgi pavyko pakelti nuo dugno ir įkurti jame muziejų, kur galima įvertinti Gustavo Vazos didybės mąstą ir pasinerti į to laikmečio skandinavų kultūrą.

Šiaurės šalių muziejus

Šiaurės šalių muziejus Stockholm Nordic Museum

Gražus ir grakštus pastatas su bokštu taip pat čia Šiaurės šalių muziejus, kur galima keliauti tyrinėti švedų kultūros ir etnografijos. Dar viena vieta, verta dėmesio Skanseno muziejus po atviru dangumi, kuris yra etnografinis kompleksas.

ABBA muziejus

ABBA muziejus

Pernai saloje atsidarė unikalus grupės ABBA muziejus, kurį būtina aplankyti visiems legendinės grupės gerbėjams ir šiaip geros muzikos ir neįprastų pramogų mėgėjams. Pagrindinė muziejaus vinis-jo interaktyvumas. Muziejuje galima sudainuoti ir įrašyti vieną grupės hitų, sušokti scenoje kartu su grupės nariais (žinoma, virtualiais), pasimatuoti kostiumus ir dar daug ko.

Kiekvienas bilietas (kaina-195 kronos) turi unikalų kodą, kurio pagalba galėsite parsisiųsti visus įrašus iš muziejaus tinklapio prisiminimui.

Stockholm City Hall

Stockholm City Hall

Dar viena pažįstama miesto vieta-miesto rotušė. Raudonų plytų bokštas, vainikuotas auksiniu kupolu, stovi ant kranto ir jo nepastebėti ar praleisti neįmanoma. Būtent rotušėje kasmet gruodžio 10 vyksta iškilmingas banketas Nobelio premijos teikimo garbei.
Įdomu, kad rotušė iki šiol yra veikianti miesto valdžios darbo vieta, taip pat čia vyksta miesto tarybos posėdžiai, kuriuose gali dalyvauti visi norintys.
Aplankyti rotušę galima tik su ekskursija (bendra ar individualia), jos vyksta kasdien. Lankymo kaina priklauso nuo sezono (apie 100 kronų žmogui).
Rotušėje, nedidelėje Ovaliojoje salėje, galima organizuoti vestuves, net nebūnant šalies rezidentu. Šeštadieniais čia vyksta ceremonijos daugiausiai 15 žmonių (dėl kuklaus salės dydžio). Surašymas vyksta anglų ar švedų kalba.
Vasarą galima pakilti į bokštą, iš kurio atsiveria fantastiškas Stokholmo vaizdas. Netoli rotušės yra švediškos virtuvės restoranas Stadshuskallaren, kur galima paragauti patiekalų, kurie kuriami specialiai Nobelio banketui. Jūs galite užsisakyti bet kurių metų, pradedant nuo 1901, meniu ir taip pasijusti truputį priartėjusiais prie tokio istorinio įvykio.

Stockholm Ericsson Globe

Stockholm Ericsson Globe

Tačiau grįžkime prie panoraminių miesto vaizdų. Stokholme yra didžiausia pasaulyje sferinė arena Ericsson Globe, į kurios viršūnę galima pakilti stikline sferine gondola SkyView.130 metrų, vaizdas į Stoklholmą-toks atrakcionas patiks aukščio mėgėjams. Kaina-145 kronos, bilietus geriau užsisakyti iš anksto.
Pati arena žymi dėl didelių sporto renginių ir koncertų organizavimo-čia jau buvo Beyonce, Lady Gaga, Cirque de Soleil ir kitos žvaigždės. Šių metų kovą vyko triukšmingas ledo šou Art on Ice su dailiojo čiuožimo žvaigždėmis, pavyzdžiui, Eurovizijos nugalėtoja Loreen ir grupe Hurts.

Ledo tema pratęs Europos dailiojo čiuožimo čempionatas 2015 metais, kuris įvyks čia, Globen (kaip ją vadina švedai). Čempionatas vyks nuo sausio 26 iki vasario 1 ir jau dabar reikėtų pasirūpinti bilietų pirkimu. Kol kas prekyboje yra bilietai į visas varžybas ir pasirodymus, kaina – 2800 kronų (sidabrinis bilietas) ir 4900 kronų (auksinis). Bilietai į atskirus renginius atsiras pardavime jau 2014 metų pabaigoje.
Atsižvelgiant, kad Stokholmas pastatytas 14 salų, nuodėmė būtų nepakeliauti vandeniu ir nepasigrožėti miestu iš vandens. Ypač vasarą atviri visi galimi maršrutai, miesto ribose ar po Švedijos salas.

Stokholmas. Viešbučiai Booking.com

Categories: Kelionė

Leave A Reply

Your email address will not be published.