Sukurta ateities ekskursijų technologija

Liuksemburge kuriama ateities ekskursija. Virtualios realybės akinių dėka, apžvalginis turas po miestą pavirs į kelionę po didžiosios hercogystės sostinės istoriją. Apie tai praneša leidinys N – tv. Liuksemburge vyksta projekto Vr Timetravel – „Virtualios kelionės laike“, testavimas.

 Vr Timetravel
Vr Timetravel

Specialaus turistinio autobuso keleiviams išduodami virtualios realybės akiniai, leidžiantys pamatyti, kaip atrodė gatvės ir namai, 1867 – siais metais. Užsidėjus akinius, autobusas pavirsta į arklinę karietą su vežiku, o šiuolaikinis miestas virsta didžiosios hercogystės sostine, kokia buvo prieš 150 metų.

Vr Timetravel Liuksemburge

 Vr Timetravel
Vr Timetravel

Akiniai projektui buvo sukurti Digital Devotion Group kompanijos. Pasak kompanijos vadovo Aleksandro Fridži, pagrindinė idėja tame, kad keliautojas galėtų peršokti per įvairias epochas – ne tik į praeitį, bet ir į ateitį. Kompanijos – gamintojos specialistai tikri, kad kelionės laike puikiai tiktų Romoje ir Berlyne. Italijos sostinėje, pavyzdžiui, turistai galėtų pasižiūrėti į koliziejų, koks jis buvo prieš 2 000 metų, o išlipę iš autobuso, pačiupinėtį šiandieninį. Vokietijos sostinėje, technologija galėtų be problemų atstatyti Berlyno sieną.

 Vr Timetravel
Vr Timetravel

A. Fridžis taip pat papasakojo, kad „Virtualiomis kelionėmis laike“ jau susidomėjo Štutgarte, Dubajuje, Katare, Bostone ir Naująjame Orleane. Liuksemburgo meras Lidi Polfer pažadėjo, kad turistai galės pamatyti miestą per Vr Timetravel akinius, 2018 – siais metais.

Video

Video  Vr Timetravel

Categories: Pasaulis

Leave A Reply

Your email address will not be published.