Šveicarija – bankų, laikrodžių bei sūrių šalis

Šveicarija – šalis, kurioje kalnai remiasi į dangų, o gyventojų pragyvenimo lygis – vienas aukščiausių. Kuo gi įžymi ši šalis ir ar galima joje apsigyventi nuolatinai.
Šveicarija, valstybė ne didelė, su didelėmis ambicijomis. Daugelis mūsų girdėję apie Šveicarijos bankus, kuriuose laiko savo pinigus rusų oligarchai, apie elitinius šveicariškus laikrodžius, kaip nepakeičiamą verslių žmonių atributą, apie puikius šveicariškus sūrius.

Ženeva – vienas didžiausių miestų šalyje, surinkęs po savo sparnu daugelį pasaulio organizacijų: JTO, Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas, Pasaulinė intelektualų organizacija ir kitos. Ženevą vadina laikrodininkų miestu, kadangi jis tapo laikrodininkų, pabėgusių iš daugelio valstybių, dėl religinio persekiojimo, prieglobsčiu.
Ši šalis vilioja savo romantiškais peizažais, vaizdingais nameliais ir viskuo, kas natūralu ir gražu. Per daugelį amžių, šveicariškų namų architektūra, praktiškai, nėra pakitusi. Ir jeigu jums kiltų noras nusipirkti Šveicarijoje namą, verta įsiklausyti į savo širdies geismą, kadangi širdį apgauti neįmanoma.

Šveicarija
Šveicarija

O jeigu jūs svajojate, pabudę ryte, pamatyti pro langą lieknas egles, atsispindinčias ant mėlyno ežero vandens paviršiaus, tai jums rimtai reikia pagalvoti apie įsigijimą „šale“, kas išvertus iš prancūzų kalbos – piemens trobelė. Kaip ir senovėje, taip ir dabar, Alpių namukai vis dar tokie pat patikimi, šilti ir erdvūs. Apatinius, cokolinius aukštus, anksčiau statė išimtinai iš akmens, o dabar, kaip alternatyvą, naudoja plytas ir akytą betoną. Juos aptinkuoja ir nudažo. Viršutinius aukštus stato iš spygliuočių rąstų. O viduj – centrinę vietą užima kombinuotas židinys, pakeitęs židinį paprastąjį.

Nors nekilnojamo turto pirkimas užsieniečiams ribojamas, vieną namelį, ne didesnio 200m2 ploto, jūs galėsite nusipirkti. Dėl „Leks Kolerio įstatymo“, veikiančio valstybinio intereso išsaugojimui dėl namų pirkimo ribojimų, nekilnojamą turtą galima nusipirkti ne itin brangiai. Jei tai būtų neribojama, tai mūsų tėvynainiai jau seniai būtų prisipirkę namų ir butų dešimteriopai daugiau, o kainos būtų pašėlusiai sukilę. Labiausiai paplitusi kalba Šveicarijoje – prancūzų. Valiuta – Šveicarijos Frankas. Virš 40 proc. Pasaulio sostinės gyventojų – užsieniečiai. Todėl, jei jūs norėsite įsigyti naująją tėvynę, garsėjančia savo draugiškumu ir tolerancija – sveiki atvykę.

Categories: Pasaulis

Leave A Reply

Your email address will not be published.