Anglija. Trafalgaro aikštė – šalies širdis

Kelionės į Londoną
Trafalgaro aikštė – tai viena žinomiausių aikščių
Kelionė į Angliją
Trafalgaro aikštė
Pažintinė kelionė
Ką aplankyti Londone

Visiems žinoma gražiausia Londono vieta, į kurią suplaukia trys pagrindinės šio miesto gatvės. Tai – Trafalgaro aikštė. Tai Anglijos sostinės centras – jos širdis, į kurią suteka gatvės: Mello, Vestminster – Strendž ir Vaitholas.

Trafalgaro aikštė
Trafalgaro aikštė

Pagrindine šios aikštės figūra, skaitoma admirolo Nelsono, 18 amžiaus Britanijos jūrų pajėgų vado, statula. Jis dalyvavo Napoleono karuose, Didžiosiose Prancūzijos bei Amerikosrevoliucijose. Pagrindinė jo kova ir pergalė, buvo Trafalgaro mūšis, kuriamemirtinai sužeistasbuvo Horacijus. Būtent todėl, šioje aikštėje ir stovi žinomiausias Londono monumentas – 46 metrų kolona, su 5 metrų vice – admirolo Nelsono statula. Admirolo, kuris, nepaisant savo jūrinės ligos, nemetė savo mėgiamo darbo.

Trafalgaro aikštė

Trafalgaro aikštė
Statula britų admirolui lordui Nelsonui

Ši kolona buvo pastatyta Anglijos pergalės prieš Napoleono Prancūziją, garbei. Būtent, po Trafalgaro mūšio, Didžioji Britanija tapo galinga jūrine valstybe. Napoleonas Bonapartas buvo priverstas atsisakyti žygio prieš Angliją. Prancūzų kariuomenės pabūklai, buvo perlydyti anglų ir iš jų pagamintos nuostabios freskos, kurios iki šių dienų puošia koloną, simbolizuojančios tvirtumą.

Trafalgaro aikštė
Trafalgaro aikštė Kalėdų eglutė

Ši aikštė tapusi centrine vieta, kurioje vykdomi įvairūs renginiai, demonstracijos, pasirodymai. Viena iš ryškiausių švenčių, pravedamų Trafalgaro aikštėje – Kalėdų sutikimas. Kaip ir visame pasaulyje, taip ir šioje aikštėje, išpuošiama pati didžiausia ir svarbiausia Anglijos eglė. Specialiai Londonui, eglė atvežama iš Norvegijos.

Trafalgaro aikštė Video

Categories: Anglija

Leave A Reply

Your email address will not be published.