Venecija. Dožų rūmai ir Miestas ant vandens

Italijos miestas, kuris yra visiems puikiai žinomas savo ryškiu karnavalu ura pats savaime tarsi karnavalas ant vandens. Tai galima pasakyti apie Veneciją. Tai yra tarsi atskira maža šalis. Net 118 salų sujungia šį miestą. Jis yra lagūnos centre.

Dar viduramžiais Adriatikos centras buvo būtent Venecija, kuri kontroliavo prekybinius kelius. Miestas taip pat buvo žinomas savo turtingais pirkliais, dailininkais, skulptoriais ir architektais.

Vienas iš puikiai žinomų architektūros paminklų yra Dožų rūmai, kurie yra šalia Didžiojo kanalo pakrantės. Venecijos lagūna turėjo klampią ir netvirtą dirvą, todėl ją reikėjo pritvirtinti. Šis veiksmas ir buvo atliktas naudojant medinius rąstus, kuriuos miesto gyventojai gavo iš Alpių miško. Rąstai buvo dedami šalia vienas kito, jie buvo įsmeigiami į žemę. Vėliau buvo statomi marmurinis cokolis, kuriam praktiškai jokios įtakos nedarė vanduo.

Venecijos Dožų rūmai – Lankytina vieta

Venecija. Miestas ant vandens
Venecija. Dožų rūmai. Doge’s Palace

Visa Venecija turi ne vieną kanalą. Pats žinomiausias yra Didysis kanalas. Jais miesto gyventojai iš vieno taško į kitą juda su kateriais. Ši transporto rūšis Venecijoje yra analogiška automobiliams, kurie važiuoja Europos miestų gatvėmis.

Kalbant apie Dožų rūmus reikėtų pasakyti, kad Dožai anksčiau buvo Venecijos valdovai. Todėl rūmai buvo svarbiausias miesto pastatas. Nors jis buvo kelis kartus sunaikintas gaisrų, tačiau buvo rekonstruotas. Šie rūmai iš tiesų yra įrengti karališkai, pavyzdžiui, rūmų sienos yra papuoštos nepakartojamais žinomų dailininkų piešiniais.

Venecija. Dožų rūmus
Venecija. Dožų rūmus

Pats žinomiausias iš jų yra Rojus, jis taip pat yra ir pats didžiausias Planetoje. Šio kūrinio autorius yra Tintoretto. Drobė buvo kuriama nuo 1580 iki maždaug 1588 metų. Jos ilgis siekia apie 22 metrus, o aukštis yra 7 metrai.

Rojus  Paradise, Tintoretto
Rojus. Paradise, Tintoretto

Visame pasaulyje yra puikiai žinomas Atodūsių tiltas. Jo sukūrimo istorija prasideda dar XVI šimtmetyje. Dožų rūmuose buvo kalėjimas ir su laiku jis tapo per mažas visiems kaliniams. Kitoje kanalo pusėje šiam tikslui buvo pastatytas naujas statinys. Į jį kaliniai eidavo per tiltą, kuris buvo uždarytas iš abiejų pusių, kad būtų galima išvengti pabėgimų. Būtent dėl kalinių atodūsių šis miestas ir gavo savo pavadinimą.

Venecija. Bridge of Sighs
Venecija. Atodūsių tiltas. Bridge of Sighs

Venecija-nepakartojamas ir turtingas kultūros ir istorijos paminklas.

Categories: Italija

Leave A Reply

Your email address will not be published.